ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանը մայիսի 30-ին ընդունել է ՀՀ-ում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Պավել Չեպլակին:
Ողջունելով դեսպանին` ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը գոհունակությամբ փաստել է, որ հայ-լեհական միջխորհրդարանական հարաբերություններն արդյունավետ զարգանում են, ինչում նշանակալի դերակատարում ունեն պատգամավորական բարեկամական խմբերը:
Պավել Չեպլակը, շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, կարեւորել է խորհրդարանական բարեկամական խմբերի աշխատանքը, փոխայցերի ակտիվացումը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են միջխորհրդարանական եւ տնտեսական կապերին, երկու երկրների միջեւ ապրանքաշրջանառության ծավալների մեծացման հնարավորություններին եւ ուղիներին վերաբերող հարցեր: Առաջարկվել է կազմակերպել հայ-լեհական գործարար-համաժողովներ:
Հանդիպմանը ներկա է եղել ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդեւան Գրիգորյանը:

30 мая вице-спикер НС М.Мелкумян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Республики Польша в РА П.Чеплаком.
Приветствуя гостя, вице-спикер НС с удовлетворением отметил успешное развитие армяно-польских межпарламентских отношений, в которых существенна роль депутатских групп дружбы.
П.Чеплак, поблагодарив за прием, подчеркнул важность работы парламентских групп дружбы,   активизации взаимных визитов.
В ходе встречи затронуты возможности упрочения межпарламентских и экономических связей, роста товарооборота между двумя странами. Предложено организовать армяно-польские бизнес-форумы.
На встрече присутствовал председатель Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы В.Григорян.